Villa Yvantino
| Wi-Fi | Aktiviteter Tennisbana Ridning Dykning Fiske Kanotpaddling | Spa & Hälsocenter Helkroppsmassage Huvudmassage Ryggmassage Jacuzzi |
| Mat/Dryck Restaurang | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Under vistelsen i Villa Yvantino St. Barthelemy kan du njuta av bubbelpool och hydromassagebadkar eller besöka Shell Beach, som ligger ungefär 3 km bort. Villan med 6 sovrum och 3 badrum, som passar för upp till 12 gäster, erbjuder biluthyrning.
Denna villa har ett utmärkt läge inom 3,1 km från Swedish Clock Tower och inom 2 km från Baie de Saint-Jean. Gästerna kan njuta av närheten till Anse de Grande Saline, som ligger ungefär 2,1 km bort. Gästerna kan lika gärna besöka Church of Our Lady of the Assumption, som ligger mindre än 350 meter bort.
Gästerna kommer att njuta av utsikten över havet från det här boendet. Torktumlare, badlakan och handdukar finns också för din komfort.
Om du vill äta på plats finns det ett komplett kök med vattenkokare, kylskåp och köksredskap. JoJo Burger erbjuder amerikanska rätter och är en av de restauranger som ligger mindre än 200 meter bort. Närmaste flygplats är Gustav III:s, som ligger 5 km bort.
- Lokala sevärdheter
- Morne du Vitet2 km
- La Plage1,7 km
- Church of Our Lady of the Assumption200 m
- Le Ti St Barth1,1 km
- Baie de Saint-Jean1,5 km
- Anse de Marigot1,7 km
- Pati's Gallery1,3 km
- Nikki Beach1,1 km
- Lorient, Saint Barthelemy0 m
- Johnny Hallyday200 m
- Flygplatser
- Gustav III:s flygplats3,3 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Portvakt reception
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Restaurang
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Grill faciliteter
- Jacuzzi
- Ryggmassage
- Huvudmassage
- Helkroppsmassage
- Fotmassage
- Dykning
- Kanotpaddling
- Ridning
- Tennisbana
- Fiske
Service
- Biluthyrning
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Villa Yvantino?
Ett kök finns på Villa Yvantino. - ❓
Tillåter Villa Yvantino husdjur?
Villa Yvantino tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det några spa-möjligheter som erbjuds på Villa Yvantino?
På Villa Yvantino kan gästerna njuta av huvudmassage och ryggmassage samt bubbelpool.